Ginekolog Kielce, ul.Warszawska 21/6. Rejestracja: 509-711-203 | 604-770-390

Mamy kolejną dobrą wiadomość. W Klinice Położnictwa i Ginekologii WSzZ w Kielcach rośnie liczba porodów!

Pierwsze półrocze tego roku Klinika Położnictwa i Ginekologii WSzZ w Kielcach zanotowała wzrostem porodów o blisko 130 porodów więcej, niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Natomiast w lipcu w kieleckim szpitalu przychodziło na świat od kilku do kilkunastu noworodków na dobę. Co ciekawe od kilku lat potwierdza się zasada, że latem rodzi więcej dziewczynek niż zimą. Jak mówi doktor Grzegorz Wydrzyński, zastępca kierownika Kliniki Położnictwa i Ginekologii w WSzZ:

Nie wiemy, czy kobiety świadomie planują to, aby dziecko przyszło na świat, gdy jest ciepło, bo to ułatwia chociażby wychodzenie na spacery z noworodkiem. Od lat obserwujemy jednak, że w miesiące letnie rodzi więcej pań (cyt. za www.wszzkielce.pl)

Noworodek

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. briefkasten2, Pixabay.com

Także lipiec 2017 był miesiącem rekordowym pod względem ilości porodów w Klinice Położnictwa i Ginekologii w Kielcach. Jeśli tegoroczna tendencja utrzyma się również w drugiej części roku najprawdopodobniej na koniec roku Klinika Położnictwa i Ginekologii świętować będzie rekordowy – pod względem liczby porodów – rok.


Gabinet ginekologiczny w Kielcach przy ul. Warszawskiej 21/6 – Zobacz ofertę gabinetu ginekologicznego >> Ginekolog Kielce


Źródło: Klinika Ginekologii i Położnictwa WSZ w Kielcach